Domovská stránka
> J
> Jak Pajet Cinem?
Jak Pajet cinem?
Pájka na hrotu rychle oxiduje a velké množství pájky pak může vytvořit studený spoj. Cínové dráty/pájené plochy: Jakmile je pájka nanesena na pájený spoj, je třeba, aby se snadno a rovnoměrně roztekla. K tomu dochází zejména na drátových spojích, které mají na sobě tenkou vrstvu pájky, tzn. že byly předem pocínovány.
Jak letovat med?
Měděné rozvody se pájí do průměru trubek 28 mm na měkko, zde použijete pájky Sn97Cu3 nebo Sn97Ag3. Práce s pájkou s obsahem stříbra Sn97Ag3 je lepší, pájka lépe zatéká a pájení zvládne i méně zkušený pracovník. Pozor, je nutno také použít tavidlo pro měkkou pájku.
Jak správně pájet cínem? Pájet lze v podstatě dvojím způsobem. A to tak, že si cín dáme na očko a poté na pájený spoj, nebo rozžhavené očko přiložíme k pájenému spoji a postupně přidáváme cín (toto je stejný způsob jako u mikropájky). Každý způsob se hodí na něco jiného. Ten druhý je častý u pájení kabelových oček, nebo pocínovávání vodiče.
Jak pájet SMD součástky?
Pinzetou přikládejte postupně všechny součástky na desku a opatrně přitlačujte pinzetou kovové plošky součástek do nanesené pasty. Celou desku opatrně vložíme do vyhřáté trouby a necháme na nízkou teplotu (40-50C) vysušit", t.j. teplo vysuší pájecí pastu, která ztvrdne a součástky s ní.
Můžete se také zeptat, jak pájet elektroniku? Páječku musíme mít vyhřátou na správnou teplotu, při níž se cín (pájka) dobře taví. To si musíme vyzkoušet, protože výrobci používají různé slitiny a tak teplota tavení může být různá (od cca 250°C výše). Zahřejeme oblast pájení (součástku i měděnou plošku) po dobu 2 – 3 vteřin. Přidáme pájku (neboli cín).
A další otázka, jak odpajet kondenzator?
Pokud máme volnou mínus dírku, tak plus drátek z kondíku v polovině ucvakneme aby byl kratší a postupujeme stejně. Kondenzátor dotlačíme až na doraz. Vyjímka je jen když pájíme menší či větší kondenzátor do otrorů kde nesedí. Pak necháme - podle míry roztahování nebo smršťování drátků - alespoň 3mm na tento ohyb.
Jak odsávat čin? Asi se ti nepovede odsát všechen cín. Nejlepší cestou - pokud to lze - je naopak přidat hódně cínu a zahřát všechny piny naráz (což umožní přenos tepla množstvím cínu) a vytáhnou součástku za tepla. Jednotlivé otvory se snadno vyčistí.
Můžete se také zeptat, jak letovat cinem?
1) Dotkněte se hrotem zlehka pájeného místa a zahřívejte spoj. 2) Přisuňte pájku na zahřáté místo a nechte ji roztavit. 3) Zahřívejte znovu asi 1-2 sekundy. Jakmile se pájka rozlije a pokryje pájenou část, odsuňte hrot od spoje a vyčkejte, až pájka ztuhne.
Navíc, jak se páji plech? Re: Letování cínem 360° C
Bazmek se očistí za studena a potom se za tepla na něho nanáší tavidlo a pájka, dokud na měď roztavená pájka nepřilne. Teprve potom se ten "bazmek" s roztopenou pájkou přikládá na plechy či jiný pájený materiál opatřený správným tavidlem.
Bazmek se očistí za studena a potom se za tepla na něho nanáší tavidlo a pájka, dokud na měď roztavená pájka nepřilne. Teprve potom se ten "bazmek" s roztopenou pájkou přikládá na plechy či jiný pájený materiál opatřený správným tavidlem.
Jak spojit ocel?
Materiál ohřejeme plamenem na pracovní teplotu a přidáme pájku, která difúzí zateče do pájeného spoje. Při tvrdém pájení se obvykle používá pájka a tavidlo, nebo pájky obalené tavidlem. Tvrdé pájky jsou vhodné pro pájení kovů s teplotou tavení nad 1000°C s požadavkem na vyšší mechanickou a tepelnou odolnost.