Domovská stránka
> C
> Co Víme O Kapalinách?
Co víme o kapalinách?
Kapaliny jsou tekuté (dají se přelévat), jsou snadno dělitelné (kapky) mění snadno tvar (zaujímají jej podle nádoby), nelze je znatelně stlačit (objem se nemění) V klidu je hladina kapaliny v nádobě vždy vodorovná (využití – spojené nádoby, hadicová vodováha,)
Co je to skupenské teplo?
K vyvolání přechodu složky z jednoho skupenství do jiného je zapotřebí dodat látce (nebo naopak látce odebrat) určité množství tepla. Toto množství tepla, které je nutné přidat nebo odebrat látce, se zastarale nazývá skupenské teplo.
Co ovlivnuje vypařování? Vypařování a var
Kapaliny se vypařují při každé teplotě. Rychlost vypařování je závislá na tenzi nasycených par a to tak, že s vyšší tenzí nasycených par se rychlost vypařování zvyšuje. Rychlost vypařování tedy roste s teplotou.
Kapaliny se vypařují při každé teplotě. Rychlost vypařování je závislá na tenzi nasycených par a to tak, že s vyšší tenzí nasycených par se rychlost vypařování zvyšuje. Rychlost vypařování tedy roste s teplotou.
Můžete se také zeptat, za jaké teploty se vypařuje voda?
Za normálního atmosférického tlaku (101,3 kPa) vře voda právě při 100oC, při nižším atmosférickém tlaku má však vodní pára dostatečný tlak už při nižší teplotě. Teplota varu vody tedy závisí na velikosti vnějšího tlaku: čím je tento tlak nižší, tím nižší je i teplota varu.
Jak léčit ascites? Ascites je nejčastější komplikací pokročilé jaterní cirhózy. Léčba ascitu, který dobře reaguje na diuretika a omezení příjmu sodíku, není složitá. Spočívá v podávání kličkového diuretika v kombinaci s antagonistou mineralokortikoidů, nejčastěji užívaná je kombinace furosemidu se spironolaktonem.
Jak se zbavit vody v těle?
7 tipů, jak se zbavit vody zadržené v těle a jak se odvodnit
- Omezte příjem soli. Zkuste méně solit, dochucujte kořením a bylinkami.
- Vyhýbejte se rafinovaným sacharidům.
- Dodržujte pitný režim.
- Jezte potraviny bohaté na draslík.
- Zvyšte příjem hořčíku.
- Zařaďte do svého těla pravidelný pohyb.
- Vsaďte na bylinky.
Zadržování vody v těle, jak se správně zavodnění říká, může mít různé příčiny. K těm nejběžnějším patří špatné stravování s přemírou slaných potravin a pochutin, nadměrným množstvím alkoholu, cukru, uzenin či konzervovaných a instantních potravin. U žen může být na vině i období před menstruací.
A další otázka, jak se projevuje cirhoza jater?
Příznaky a projevy cirhózy jater
Patří sem zvýšená únava, ztráta chuti k jídlu, nadýmání a zácpa (obstipace), snížení libida, přerušení menstruačního cyklu (amenorea) a také výrazné hubnutí (kachexie). Mezi již určité příznaky pro toto onemocnění, ale již v pokročilé fázi, patří následující.
Jak se pozna Zavodnene tělo? Patří sem zvýšená únava, ztráta chuti k jídlu, nadýmání a zácpa (obstipace), snížení libida, přerušení menstruačního cyklu (amenorea) a také výrazné hubnutí (kachexie). Mezi již určité příznaky pro toto onemocnění, ale již v pokročilé fázi, patří následující.
Fyzické příznaky zadržování vody zahrnují oteklé nohy (především kotníky a chodidla) a nevysvětlitelný hmotnostní přírůstek po krátkou dobu. Můžete zaznamenat také oteklé břicho, klouby nebo prsty na rukou, kdy váš prsten vám již nepadne tak, jako ještě nedávno.
A kde se nachází pobřišnice?
Pobřišnice, lat. peritoneum je tenká, lesklá i průsvitná blána, která vystýlá dutinu břišní a část dutiny pánevní a obaluje většinu orgánů zde uložených.