Domovská stránka
> J
> Jak Se Chová Oběť Kyberšikany?
Jak se chová oběť kyberšikany?
Oběti kyberšikany jsou často uzavřené do sebe a nekomunikují o problémech s okolím (Krejčí, 2010). Důvodů pro takové chování může být více (strach, stud, rodiče neovládají práci na počítači, dítě nepozná, že jde o projevy psychického šikanování, bojí se, že mu rodiče zakáží používat internet atd.).
Jak nahlásit kyberšikanu na policii?
Praha - Nelegální obsah na internetu, zejména dětskou pornografii nebo kyberšikanu, lze anonymně nahlásit přes horkou linku Národního centra bezpečnějšího internetu (NCBI). Opodstatněné podněty předává policii a také provozovatelům stránek či mobilním operátorům, aby mohli další šíření závadného obsahu zarazit.
Co znamená happy slapping? Z anglického překladu „spokojené fackování". Jedná se o předem naplánované fyzické napadení nic netušící oběti, které je natáčeno zpravidla na mobilní telefon nebo jiné záznamové zařízení.
Navíc, v čem jsou Šikana a kyberšikana nebezpečné?
Kyberšikana a tradiční šikana
Jejich cílem je někomu ublížit nebo ubližovat – ať fyzicky či psychicky. Kyberšikana v mnoha případech dokonce začíná jako tradiční šikana. Někdy se jejich projevy prolínají a doplňují – příkladem může být třeba nahrávání fyzického týrání spolužáka.
Když to vezmeme v úvahu, na koho se obrátit při kyberšikaně? Jejich cílem je někomu ublížit nebo ubližovat – ať fyzicky či psychicky. Kyberšikana v mnoha případech dokonce začíná jako tradiční šikana. Někdy se jejich projevy prolínají a doplňují – příkladem může být třeba nahrávání fyzického týrání spolužáka.
obrátit se na školního psychologa, pokud ho škola má (i v případě, že útoky se školou nijak nesouvisí – školní psycholog je tam pro vás) obrátit se na někoho jiného důvěryhodného ve škole, pokud není školní psycholog.
Proč někdo šikanuje?
Šikanující mnohdy pochází z prostředí, kde je agrese prostředkem jednání. K šikanování ho často vede vlastní zakomplexovanost, nedostatek sebevědomí a nejistota. K oběti bývá bezohledný a mnohdy ji považuje za méněcennou. Obětí bývá často jedinec, který se nějak odlišuje.
Navíc, co se bere jako šikana? Slovní agrese a zastrašování - agresor oběti vyhrožuje fyzickým útokem, zastrašuje, nadává jí, vysmívá se nebo jí zastrašuje. Krádeže, ničení a manipulace s věcmi - agresor oběti ničí a odcizuje věci nebo si věci půjčuje a vrací je znehodnocené (zejména tužky, celý penál a jiné školní pomůcky).
Pokud jde o toto, kolik dětí zažilo kyberšikanu?
Výzkum kyberšikany v Evropě
Podle nich kyberšikanu prožilo 5,4 % dětí (a to opakovaně), občasné incidenty spojené s jednotlivými projevy kyberšikany potvrdilo 14,1 % respondentů.
Jaké jsou nejčastější formy kyberšikany u dětí? Podle nich kyberšikanu prožilo 5,4 % dětí (a to opakovaně), občasné incidenty spojené s jednotlivými projevy kyberšikany potvrdilo 14,1 % respondentů.
V překladu jde o pronásledování v kyberprostoru nejčastěji pomocí SMS, chatu, emailu, telefonu, sociálních sítí, Skypu apod.
Lidé se také ptají, jak poznáme že jsme se stali obětí kyberšikany?
Jak poznat oběti
Kyberšikana se totiž děje nonstop a nejde ji zastavit. Pod zdáním anonymity se navíc k šikanujícímu daleko častěji přidávají i další lidé a problém se tak v čase zvětšuje. Oběti jsou obvykle depresivní, straní se kolektivu, nikam nechodí. Vynechávají i své oblíbené činnosti a nic je najednou netěší.
Kyberšikana se totiž děje nonstop a nejde ji zastavit. Pod zdáním anonymity se navíc k šikanujícímu daleko častěji přidávají i další lidé a problém se tak v čase zvětšuje. Oběti jsou obvykle depresivní, straní se kolektivu, nikam nechodí. Vynechávají i své oblíbené činnosti a nic je najednou netěší.