Domovská stránka
> J
> Jak Na Křečka?
Jak na křečka?
Můžeme ho chovat v drátěné kleci s plastovou vanou, v akváriu či teráriu, minimálně 60 x 40 cm pro jednoho křečka. Vhodná klec pro křečky mádráty vodorovně, aby po nich mohl šplhat. Dejte pozor narozteč mříží klece, aby se jimi křeček neprotáhl. Důležitá je také výbava, zejména domeček, napáječka a miska na krmivo.
Následně, jak kompostovat bioodpad?
Bioodpady se neukládaly do zakládky, ale na plochu na orné půdě, většinou situované nejblíž zemědělské usedlosti. Tento pozemek byl často nazýván "tučný hon". Bioodpady se vrstvily do výše 0,5 m a po objemové redukci se bioodpady zaoraly do půdy hlubší orbou pluhem. Pluhem se provádělo i provzdušňování kompostu.
Můžete se také zeptat, Čo všetko dát do kompostu? Co přidat do kompostu?
- Odřezky nebo zbytky zeleniny a ovoce.
- Kávová sedlina a čajové zbytky.
- Skořápky z vajec nebo z ořechů.
- Posekaná tráva, listí a drobné větvičky.
- Suchý plevel.
- Popel ze dřeva.
- Piliny, kůra nebo hobliny.
- Zbytky pečiva.
Jak založit kompost v kompostéru?
Jak správně kompostovat
Na spodek kompostu založíte vzdušnou vrstvu hnědého odpadu asi do výše 15 cm. Ten umožní provzdušnění a odtékání přebytečné vody. Na ni přijde tenčí vrstva zelená, vysoká asi 5-7 cm. Jestliže chcete proces kompostování urychlit, zpracujte větve v drtiči nebo štěpkovači.
Kam davat mulčovací kůru? Na spodek kompostu založíte vzdušnou vrstvu hnědého odpadu asi do výše 15 cm. Ten umožní provzdušnění a odtékání přebytečné vody. Na ni přijde tenčí vrstva zelená, vysoká asi 5-7 cm. Jestliže chcete proces kompostování urychlit, zpracujte větve v drtiči nebo štěpkovači.
Mulčovací kůra se umisťuje po výsadbě a zalití rostlin, ale můžete mulčovat i starší výsadby, které je však důležité předem důkladně odplevelit. Pro ještě větší ochranu půdy můžete použít mulčovací textilii a na ni pak nasypat kůru.
Kam Nedavat mulčovací kůru?
Další negativní stránkou dřevního mulče je zanášení větrem do trávníku, na cesty a na záhony, kde tento materiál nechceme. Jde vlastně o levnou náhražku keramzitu, štěrku a nebo oblázků, mulčovací kůra je však obvykle dražší než štěpka. Nejčastěji navíc není na rozdíl od štěpky dostupná jako probarvená.
Někdo se také může ptát, co dát místo mulčovací kůry? V případě přírodních materiálů se díky mulči mohou dostat do půdy i živiny a rovněž některé minerály. Pro udržení vlhkosti lze kromě mulčovací kůry použít i posekanou trávu, slámu, listí nebo štěpku, např. drcené větve.
Jak skladovat drevene uhli?
Prostor vyhrazený pro uskladnění dřevěných briket by měl být suchý bez přímého působení vody či větší vlhkosti. Proto také by tyto paliva neměly ležet přímo na holé zemi nebo betonu, ale nejlépe na dřevěné paletě.
Můžete se také zeptat, jak skladovat hnede uhli? černé a hnědé uhlí, rovněž se nesmí mísit dřevo a uhlí apod. Plochy, na kterých je palivo skladováno, musí být urovnány, vyčištěny, zbaveny porostu a zpevněny, aby se na nich nedržela voda (vhodným povrchem je beton, betonové panely s mezerami vyplněnými pískem nebo tvrdý zemitý podklad).
Pokud jde o toto, jak skladovat drevene pelety?
Sklad dřevěných pelet je třeba umístit tak, aby se k němu dostal cisternový vůz, který rozváží volně ložené pelety. Ten disponuje hadicí o délce maximálně 30 metrů, a proto by sklad s přípojkami pro plnění neměl být dál od místa, kde může cisterna zaparkovat.