Domovská stránka
> C
> Co To Je Stanice?
Co to je stanice?
Termín stanice je v železniční dopravě přibližně synonymní s pojmem nádraží. Ten sice není zaveden Zákonem o dráhách, ale je užíván v některých dalších právních nebo technických předpisech i v oficiálních názvech některých stanic (například Praha hlavní nádraží).
Co to je výpočetní systém?
Výpočetní technika (zkratka VT) je termín, kterým se buď souhrnně označují přístroje určené k provádění výpočtů, nebo se jím odvolává na skupinu konkrétních kusů takových zařízení, či zařízení, jejichž vývojovými předchůdci jsou právě taková zařízení. Od masivního rozšíření osobních počítačů v závěru 20.
Co je nejdulezitejsi část vypocetni techniky? Nejdůležitější částí je základní jednotka. Je to plechová skříň, uvnitř je základní deska, zdroj, pevný disk, CD nebo DVD mechanika a nejrůznější zásuvky pro připojení tiskárny, myši, scaneru, klávesnice, modemu, reproduktorů i dalších zařízení. Práci s počítačem umožňuje klávesnice.
Můžete se také zeptat, co je to rádio?
Rozhlas je telekomunikační zařízení pro šíření veřejně přístupného zvukového signálu z vysílače k mnoha přijímačům. Hovorově se rozhlas označuje slovem rádio (z lat. radius, paprsek a radiatio, záření).
Jak funguje televizní vysílač? Vysílač je specializované technické zařízení, které vysílá signál určený k přenosu informace. Informace vysílaná vysílačem je (na druhé straně informačního kanálu) přijímána a zpracována přijímačem (přijímači). Vysílač spolu s přijímačem tvoří komplementární části systému pro přenos informací.
Co jsou operační systémy?
Operační systém (OS) je naprostým základem nejen každého počítače, ale také mobilních telefonů a jiných zařízení. Zjednodušeně řečeno má vliv na běh programů a ovládání systému uživatelem. Bez operačního systému nebudete mít k dispozici žádné uživatelské rozhraní, takže na počítači nic moc neuděláte.
Co je čemu operačním systémem přidělováno? Funkce operačního systému
Řídí a spravuje přístup ke zdrojům výpočetního systému - rozdělování času procesoru, přidělování operační paměti, přístup k vnějším pamětem (disk, CD ROM, DVD), správa komunikace s periferiemi (klávesnice, myši, tiskárny, scannery atd.).
Řídí a spravuje přístup ke zdrojům výpočetního systému - rozdělování času procesoru, přidělování operační paměti, přístup k vnějším pamětem (disk, CD ROM, DVD), správa komunikace s periferiemi (klávesnice, myši, tiskárny, scannery atd.).
Můžete se také zeptat, jaké os znáš?
Mezi nejpoužívanější druhy operačních systémů osobních počítačů patří Microsoft Windows, macOS a Linux, u mobilních telefonů Android a iOS.
...
...
- 6.1 Operační systém Unix a systémy založené na Unix.
- 6.2 BSD a jeho distribuce.
- 6.3 MacOS.
- 6.4 Linux.
- 6.5 Microsoft Windows.
- 6.6 Jiné
Mozek počítače. Tak jako každý automobil má svůj motor, má i počítač „srdce", které počítač pohání. Tímto centrem všeho dění je procesor.
A co je součástí počítače?
Současný počítač se skládá z hardware, které představuje fyzické části počítače (procesor, klávesnice, monitor atd.) a ze software (operační systém a programy).