Co dělá doktor filozofie?
Doktor filozofie (z lat. philosophiae doctor), ve zkratce PhDr. psané před jménem, je akademický titul, který je udělován v oblasti humanitních, společenských (a v Česku od zrušení udělování titulu ve zkratce PaedDr.) i pedagogických věd na příslušných fakultách vysokých škol.
Přečtěte si více
Související článek
Co dělá chladič?
Má to svůj smysl. Účelem chladiče je co nejúčinněji chladit chladicí kapalinu, která se pak vrací do bloku motoru, kde se ohřívá. hliník, měď a železo jsou některé z materiálů, z nichž se chladiče skládají. Kapalinou je obvykle voda nebo olej.
Navíc, kolik vydělává filozof?
Všeobecně rozšířené přesvědčení, že filozofováním se v Česku člověk neuživí, neplatí. Průměrná mzda filozofů, ale i historiků či politologů pracujících na soukromých vysokých školách totiž činí 30 397 korun hrubého měsíčně. Filozofové si v průměru vydělají více než například šéfkuchaři, bookmakeři či mzdoví účetní.
Pokud jde o toto, co se dá studovat na filozofické fakultě?
Bakalářské kombinované studium
- Filozofie.
- Hudební věda.
- Informační studia a knihovnictví
- Katalánský jazyk a literatura.
- Muzeologie.
- Religionistika.
- Sdružená uměnovědná studia.
- Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury.
Co je filozofická otázka?
Otázka vztahu vědomí k bytí (ducha k přírodě, psychického k fyzickému), obecně ideálního k materiálnímu. Různá její řešení (materialistická, idealistická, monistická, dualistická, pluralistická) tvoří základ, „jádro" každého filozofického učení bez ohledu na to, do jaké míry si to autor takové filozofie uvědomuje.
Lidé se také ptají, co delat po filozoficke fakulte?
V jakých profesích končí absolventi Filozofické fakulty?
- 21,5 % firmy (převažují korporace, tzv.
- 20 % OSVČ, volná noha (copywriteři, překladatelé, průvodci, lektoři)
- 9 % nezisk.
- 8,5 % státní správa (administrativa, ministerstva, úřady)
- 7,5 % média (rozhlas, televize, noviny, weby)
- 7,5 % mateřská dovolená
Související článek
Co dělá klávesa F4?
Klávesa F4 je jedinou z prvních pěti funkčních kláves, která dnes nemá obecný význam. Lze ji použít k zavření aktivního okna.
Kdo poprvé pojmenoval filosofii?
Pythagoras ze Samu (590 - 500 př. n. l.) jako první použil slova filosof a filosofie a poprvé dokázal větu, kterou v praxi používali již Egypťané a další národy a která se v současnosti nazývá Pythagorova věta.
Někdo se také může ptát, co je základem všeho ve světě?
Arché (řecky archí, latinsky principium) neboli pralátka, původ, počátek označovala ve starověké řecké filozofii princip světa, z něhož svět vznikl. Jako první přišel s konceptem arché Tháles z Milétu (asi 624 – 548/547 př. n. l.). Ten za pralátku všech věcí a vesmíru považoval vodu, která byla věčně v pohybu a živá.
Kdo byl označován za filozofa?
Filosof nebo filozof je člověk, který se zabývá filosofickými otázkami v různých oblastech této discipliny, který ji pěstuje a případně vyučuje. Jeho metodou je studium a výklad filosofických i uměleckých děl, racionální a kritická argumentace a diskuse.
Co to je pluralismus?
Pluralismus (z latinského pluralis, množný, vícerý) je označení postojů, směrů a teorií, které zdůrazňují neredukovatelnou mnohost a rozmanitost. Zkušenost je příliš složitá, než aby se dala plně vystihnout jediným pohledem, jedinou teorií, odvodit z jediného základního principu, jak chce monismus.
Co je to pluralitní?
Pluralita (latinsky „mnohost") může mít následující význam: rozmanitost – mnohočetnost forem (též diverzita) nutná například pro evoluci. v politice napříkled vítěz voleb, strana s největším počtem hlasů, ale ne nutně s majoritou (sama o sobě nemusí být nadpoloviční většinou).