Domovská stránka
> C
> Co Je To Směrování?
Co je to směrování?
Routing nebo také routování, v českém překladu směrování, slouží k propojení různých sítí. Pro routování se používají zařízení - routery. V dnešní době se z technologického hlediska nejedná pouze o routery, ke směrování je možno využít také switche, firewally či pouze servery.
Co je to statické routování?
Základním routováním je statická cesta - její podstatou je počáteční nastavení a routa je pak používána, dokud není administrátorem změněna nebo deaktivována. Zařízení v tomto stavu není schopno reagovat na změny v topologii nebo zatížení linek.
Co obsahuje Smerovaci tabulka? Směrovací tabulka obsahuje záznamy odpovídající použitému síťovému protokolu (například TCP/IP, IPX/SPX a podobně). Pro protokoly TCP/IP je směrovací tabulka typicky implementována jako součást jádra operačního systému (tzv. TCP/IP stack).
Pokud jde o toto, jak routovat?
Routování je poměrně složitý proces. Existuje několik routovacích protokolů s netriviálními algoritmy. Jeho základní princip je však vcelku jednoduchý: Pokud jsou k routeru (A) připojené koncové zařízení přímo, může si router (A) do své routovací tabulky uložit jejich adresy.
Můžete se také zeptat, co je to route? route je ve informatice nástroj pro prohlížení a upravování směrovací tabulky protokolu TCP/IP jak v unixových systémech, tak i v operačních systémech Microsoft Windows. Ruční úprava směrovací tabulky je charakteristická pro statické směrování.
Co znamená routování?
Směrování (anglicky routing, též routování) označuje v informatice určování cest datagramů v prostředí počítačových sítí. Směrování zajišťují nejen routery, ale i koncové stanice (při vysílání) a jeho úkolem je doručit datagram (resp. paket) adresátovi, pokud možno co nejefektivnější cestou.
Jak dělíme routování? Dělení routovacích protokolů
statické routování – ručně zadané cesty (záznamy v routovací tabulce), bezpečné a dobré, ale nereflektuje změny v topologii sítě dynamické routování - síť se automaticky přizpůsobuje změnám v topologii a dopravě, automaticky se vypočítávají cesty pomocí routovacího protokolu.
statické routování – ručně zadané cesty (záznamy v routovací tabulce), bezpečné a dobré, ale nereflektuje změny v topologii sítě dynamické routování - síť se automaticky přizpůsobuje změnám v topologii a dopravě, automaticky se vypočítávají cesty pomocí routovacího protokolu.
Lidé se také ptají, jak funguje Říp?
RIP posílá aktualizované zprávy (update message) o směrovacích tabulkách v pravidelných intervalech, a při změně topologie sítě. Když směrovač přijme update message, která obsahuje změny, aktualizuje svoji směrovací tabulku, a tím odráží novou cestu.
A co je to ip adresa? IP adresa je unikátní číslo, které je přiděleno libovolnému zařízení komunikujícímu prostřednictvím internetového protokolu (IP). Svoji IP adresu tak mají nejen počítače, notebooky nebo tiskárny, ale také každý telefon, tablet nebo například nová pračka.
Pokud jde o toto, co je to maska podsítě?
Maska sítě je číslo, které v informatice popisuje rozdělení počítačové sítě do podsítí (anglicky subnets). Maska sítě zapsaná v binárním tvaru má zleva samé jedničky až do místa, kde končí číslo sítě a na místě části pro číslo síťového rozhraní jsou samé nuly.