Domovská stránka
> J
> Jaká Znáš Vstupně Výstupní Zařízení?
Jaká znáš vstupně výstupní zařízení?
vstupně-výstupní zařízení umožňují jak vstup tak výstup, obvykle to jsou vnější paměti (např. diskové jednotky) nebo komunikační adaptéry (např. síťové karty).
Jaké má počítač vstupní a výstupní zařízení?
Klávesnici, myš, monitor již známe, dále můžeme připojit skener, mikrofon, web-kamera, tablet, sluchátka, reproduktory, tiskárna, mobil, fotoaparát, externí harddisk, čtečka paměťových karet, WIFI router, TV tuner,...
Co je nutné použít při práci s komponentami uvnitř PC? Základní komponenty počítače
- Skříň (case) Skříň počítače obsahuje zpravidla všechny komponenty, nutné k činnosti PC.
- Zdroj PC. prošel stejně jako skříň PC vývojem.
- Základní deska (Motherboard, MB)
- Procesor (CPU) + chladič
- Paměť (operační paměť, RAM)
- Pevný disk.
- Disketové jednotky (FDD)
- CD/DVD mechaniky.
Co to je hardware?
Hardware označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače, narozdíl od dat a programů označovaných jako software. Jsou to elektronické součástky, které jsou na základové jednotce, také nazývané základová deska, motherboard nebo mainboard. Bez hardwaru by počítač nefungoval.
Co nepatří mezi výstupní zařízení počítače? Mezi typická výstupní zařízení patří monitor, reproduktory, sluchátka a tiskárna. Bez nich se neobejde v podstatě žádný počítač. Další jsou například dataprojektory či plottery. Opakem výstupních zařízení jsou zařízení vstupní, která naopak přenáší data a informace od uživatele do počítače.
Následně, co snímá obraz do počítače?
Skener. Scanner je vstupní zařízení, které umožňuje snímat reálné 20 předlohy a převádět je do digitální podoby. Některé scannery dokážou snímat i 3D prostorové objekty. Existuje několik druhů.
A co to je monitor? Monitory jsou základní výstupní zařízení počítače. Slouží k zobrazování textových i grafických informací. Monitory pracují na principu katodové trubice (CRT - Cathode Ray Tube). Hlavní částí každého monitoru je obrazovka, na jejímž stínítku se zobrazují jednotlivé pixely.
A další otázka, co je v notebooku?
Z čeho se skládá notebook
- Displej.
- Kryt (někdy také se zapínacím tlačítkem)
- Klávesnice.
- Horní část šasi (včetně touchpad)
- Wi-Fi adaptér.
- Chladič
- Ventilátor.
- Box na disk.
Paměť s náhodným přístupem (Random Access Memory, RAM) je paměť počítače, do které se ukládají informace, které program potřebuje, když je spuštěný. Paměť s náhodným přístupem představuje úložiště dat, které umožňuje přístup k uloženým datům v libovolném pořadí, a to náhodně, nikoli pouze postupně.
Někdo se také může ptát, co to je procesor?
Definice procesoru z anglické stránky Wikipedie zní: „Procesor je hlavní elektronická součástka v počítači, která vykonává instrukce počítačového programu tak, že provádí základní aritmetické, logické, kontrolní a vstupní/výstupní operace specifikované instrukcemi.
Similar articles
- Jaká je vhodná rychlost internetu?
- Jaké znáš kancelářské balíky aplikaci?
Microsoft Office je součástí téměř každého počítače. Jaké nástroje nabízí? Word je nejpoužívanější textový editor a je známý svým přehledným rozhraním, kvalitní kontrolou pravopisu, rozsáhlými možnostmi úprav textu a mnoha dalšími funkcemi. V každé kanceláři se používá tabulkový editor zvaný Excel.
- Jaká je nejnovější verze protokolů IP?
Internetový protokol verze 6 je nová sada standardních protokolů pro síťovou vrstvu internetu. Mnoho problémů současné verze sady internetových protokolů lze vyřešit pomocí protokolu IPv6.
- Jaká součástka je kostrou počítače?
Základem je procesor, paměťové čipy, grafická karta a pevný disk. Všechny tyto komponenty je třeba propojit. K tomu slouží deska. Vše ostatní je postaveno na kostře.
- Jaká je nejlepší značka mobilů?
- Jaká je dostačující rychlost internetu?
- Co je ICT zařízení?
- Co je to digitální zařízení?